خانه / علوم اجتماعی / بررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تا كنون

بررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تا كنون

دانلود رایگان بررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تا كنون ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ بررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تا كنون “را از گوگل فایل دانلود نمایید.

بررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تا كنون

بررسي-تحولات-چاپي-و-نشري-از-آغاز-تا-كنونبررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تا كنون در اين تحقيق ما به دنبال بررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تاكنون بوده‌ايم . كه پس از بررسي‌ها و مطالعات فراوان و جمع‌آوري اطلاعات از طريق مطالعات اسنادي و كتابخانه‌اي به نتايج و جمع‌بنديهايي رسيديم اختراع چاپ يكي از بزرگترين و عمده‌ترين دستاوردهاي عمده بشري بود، كه به كلام ، دانش نوشته‌ها و آگاهي‌هاي انسان دوام و بقاء و به جوامع استمرار بخشيد.   فهرستفصــل اول: كليات تحقيق فصل دوممطالعات نظري  فصــل سومجمع بندي و نتيجه‌گيري والی اخر …مقدمه: در سراسر تاريخ افراد بشر همواره درپي بهبود توانايي خويش براي دريافت و جذب اطلاعات درباره محيط پيرامون خود و افزايش سرعت، وضوح و تنوع در انتقال مربوط به خود بوده‌اند . آنان كار برقراري ارتباط را با استفاده از اشارات سر ودست و علايم صوتي آغاز كردند. و براي انتقال پيام‌هاي خود به توسعه و تكميل يك رشته ابزار غير لفظي پرداختند : موسيقي ، رقص ، طبل ، آتش‌هاي نشانه ، نقاشي و ديگر نماد‌هاي ترسيمي مانند پيكتوگرام  از اين دسته‌اند. در پي پيكتوگرام ، ايدئوگرام   كه اهميت ويژه‌اي داشت ، زيرا به بيان موضوعي يا انديشه انتزاعي كمك مي‌كرد. اما آنچه به نوع بشر در دنياي حيواني ، يك موقعيت ممتاز بخشيد تكامل زبان بود. كه به ارتباط انساني ، رسايي و دقت بخشيد. تمام اين ابزارهاي ارتباط كه هم زمان از آنها استفاده مي‌شد، درفرآيند تشكل افراد به صورت …جامعه و براي بقاء آنان ابزاري ضروري بود. اهميت تحقيق: چاپ يكي از اساسي‌ترين و مؤثرترين شيوه‌هاي نگهداري، انتقال و اشاعه اطلاعات در سراسر تاريخ بشر است. چاپ موجب شد ذهنيت بشر به نوشتار و به نقش تبديل شود و به صورت كثير به ديگران انتقال يابد، در واقع چاپ يك نياز ضروري براي بشر بود تا بتواند انديشه‌هاي خود را نگهداري و انتقال دهد. اهميت و ضرورت اين تحقيق از همين نياز ضروري بشر ناشي مي‌گردد. چرا كه تحقيق در روند گسترش صنعت چاپ در جوامع انساني ما را به اين موضوع مي‌كشاند كه يك جامعه در چه سطحي از رشد فرهنگي قرار دارد. فصل دوم(  مطالعات نظري )نخستين انقلاب فرهنگي با اختراع خط آغاز شد. خط يا نوشتن، كه همانا استفاده از نشانه‌هاي نموداري براي توصيف منظم زبان گفتاري است، به نظر برخي از صاحبنظران، هوشمندانه‌ترين و مؤثرترين رويداد در سراسر تاريخ فرهنگي و يكي از بزرگترين دستاوردها در تاريخ تمدن است. عصر پيش از تاريخ يا اختراع خط پايان يافت. آدمي از تاريكي آن دوره به عهد روشن تاريخي پاي نهاد و نوشته‌هايي بر جاي گذاشت و تصوير روشن يا روشنتري از خود و پيرامون خود به آيندگان نشان داد.  

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “بررسي تحولات چاپي و نشري از آغاز تا كنون  “توسط پورتال  گوگل فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: google-file

مطلب پیشنهادی

تحقیق بررسی عوامل اجتماعی اقتصادی موثر برگرایش زنان به اشتغال

دانلود رایگان تحقیق بررسی عوامل اجتماعی اقتصادی موثر برگرایش زنان به اشتغال ، مقاله ، تحقیق ،پایان نامه ،فایل فلش این محصول" تحقیق بررسی عوامل اجتماعی اقتصادی موثر برگرایش زنان به اشتغال "را از گوگل فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *