خانه / علوم انسانی / تحقیق و مقاله -بررسی ملازمه بین حکم عقل و حکم شرع از دیدگاه علامه مظفر و شهید صدر

تحقیق و مقاله -بررسی ملازمه بین حکم عقل و حکم شرع از دیدگاه علامه مظفر و شهید صدر

دانلود رایگان تحقیق و مقاله -بررسی ملازمه بین حکم عقل و حکم شرع از دیدگاه علامه مظفر و شهید صدر ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” تحقیق و مقاله -بررسی ملازمه بین حکم عقل و حکم شرع از دیدگاه علامه مظفر و شهید صدر “را از گوگل فایل دانلود نمایید.


تعداد صفحات : 12 فرمت : word اینکه بحث ملازمه از مهم ترین بحث های اصولی است . ملازمه بنابر گفته اصولیون آن است که آنچه عقل به آن حکم کند باید شرع هم به آن حکم کند و از آن تبعیت کند . و اهمیت و جایگاه این بحث در جایی نمایان می شود که ما قائل به ملازمه شویم مانند اینکه اگر قائل به ملازمه شویم باید آنچه عقل به آن حکم کرده باید شرع نیز به آن حکم کند . هدف و غر ض از نوشتن این مقاله بررسی و تبیین نظر دو نفر از شخصیت های اصولی است که چه نظراتی دارند . روش این مقاله بر اساس کتابخوانی می باشد و آنچه در این مقاله مورد سوال است این است که آنچه که عقل به آن حکم می کند باید شرع هم از آن تبعیت کند یا نه ؟ و جواب  از این سوال را بر طبق دو نفر از اصولیون آورده ایم . که یکی از آنها که یعنی علامه مظفر که قائل به ملازمه است و بنا بر نظر شهید هم که قائل به تفصیل است و هر کدام هم از این برای نظر خود دلیلی آورده اند و به آن دلیل استناد کرده اند . و امید است این نوشته بتواند هدفی هر چند کوچک و ناچیز در راه شناخت و حل این مسئله بردارد و مورد قبول حق تعالی واقع شود . …

این محصول “تحقیق و مقاله -بررسی ملازمه بین حکم عقل و حکم شرع از دیدگاه علامه مظفر و شهید صدر  “توسط پورتال  گوگل فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع: google-file

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت تعادل در کودکان

دانلود رایگان پاورپوینت تعادل در کودکان با لینک مستقیم از گوگل فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *