خانه / معارف اسلامی / دانلود تحقیق آماده تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر سوره های قارعه و نصر

دانلود تحقیق آماده تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر سوره های قارعه و نصر

دانلود رایگان دانلود تحقیق آماده تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر سوره های قارعه و نصر ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود تحقیق آماده تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر سوره های قارعه و نصر “را از گوگل فایل دانلود نمایید.

دانلود تحقیق آماده تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر سوره های قارعه و نصر

دانلود-تحقیق-آماده-تفسیر-موضوعی-قرآن-با-عنوان-تفسیر-سوره-های-قارعه-و-نصرتفسیر موضوعی قرآنتفسیر سوره های قارعه و نصربا فرمت قابل ویرایش wordتعداد صفحات :۳۶ صفحهتفسیر نمونه آیه سورهقارعه مقدمه اين سوره در مكه نازل شده و داراى ۱۱ آيه است محتوى و فضيلتسوره قارعه اين سوره به طور كلى از معاد و مقدمات آن سخن مى گويد، باتعبيراتى كوبنده و بيانى تكان دهنده ، و انذار و هشدارى صريح و روشن ، وسرانجام انسانها را به دو گروه تقسيم مى كند! گروهى كه اعمالشان در ميزانعدل الهى سنگين است ، و پاداششان زندگانى سراسر رضايت بخش در جوار رحمت حق وگروهى كه اعمالشان سبك و كم وزن است و سرنوشتشان آتش داغ و سوزان جهنم .نام اين سوره يعنى ((قارعة )) از آيه اول آن گرفته شده است . در فضيلت آنهمين بس كه در حديثى از امام باقر (عليه السلام ) مى خوانيم : من قراءالقارعة آمنه الله من فتنة الدجال ان يؤ من به ، و من قيح جهنم يوم القيامةان شاء الله : كسى كه سوره قارعه را بخواند خداوند متعال او را از فتنهدجال و ايمان آوردن به او حفظ مى كند، و او را در قيامت از چرك جهنم دور مىدارد انشاء الله . ۱  تفسير : حادثه كوبنده ! در اين آيات كه در وصف قيامتاست ، نخست مى فرمايد: آن حادثه كوبنده … (القارعة ).قارعةاز ماده قرع (بر وزن فرع ) به معنى كوبيدن چيزى بر چيزى است ، به گونه اىكه صداى شديد از آن برخيزد تازيانه و چكش را نيز به همين مناسبت مقرعةگويند بلكه به هر حادثه مهم و سخت ((قارعة )) گفته مى شود (تاء تانيث دراينجا ممكن است اشاره به تاءكيد باشد)     تفسیر المیزان آیه  سوره قارعه مكى است و يازده آيه دارد. سوره القارعة : ترجمه آيات‏ به نام خداى رحمان و رحيم. آن حادثه كوبنده (۱).بيانآيات‏ اين سوره تهديد به عذاب قيامت و بشارت به ثواب آن است، ولى جانبتهديدش بر بشارتش مى‏چربد، و سوره در مكه نازل شده. [وجه تسميه قيامت به’قارعه’ و تشبيه مردم پس از بر انگيخته شدن، و به توده ملخ‏] ‘ الْقارِعَةُمَا الْقارِعَةُ’ اين جمله مبتدا و خبر است، و كلمه’ قارعة’ از ماده’ قرع’است كه به معناى زدن بسيار سختى است كه احتياج دارد زننده به جايى اعتمادكند، و اين كلمه در عرف قرآن از اسماى قيامت است. بعضى گفته‏اند: بدينمناسبت قيامت را قارعه ناميده كه دلها را با فزع شديدش و دشمنان خدا را باعذابش مى‏كوبد.

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود تحقیق آماده تفسیر موضوعی قرآن با عنوان تفسیر سوره های قارعه و نصر  “توسط پورتال  گوگل فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: google-file

مطلب پیشنهادی

قواعد عربی سال سوم دبیرستان

دانلود رایگان قواعد عربی سال سوم دبیرستان ، مقاله ، تحقیق ،پایان نامه ،فایل فلش این محصول" قواعد عربی سال سوم دبیرستان "را از گوگل فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *