خانه / تربیت بدنی / دانلود مقاله تحقیقی آشنايي با ورزش پرتاب ديسك معلولين

دانلود مقاله تحقیقی آشنايي با ورزش پرتاب ديسك معلولين

دانلود رایگان دانلود مقاله تحقیقی آشنايي با ورزش پرتاب ديسك معلولين ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله تحقیقی آشنايي با ورزش پرتاب ديسك معلولين “را از گوگل فایل دانلود نمایید.

دانلود مقاله تحقیقی آشنايي با ورزش پرتاب ديسك معلولين

دانلود-مقاله-تحقیقی-آشنايي-با-ورزش-پرتاب-ديسك-معلوليندانلود مقاله تحقیقی با موضوع آشنايي با ورزش پرتاب ديسك معلوليننوع فایل : Word تعداد صفحات : ۳۴فهرست محتوا پیشگفتارنیاز به ورزش و تاثیر سلامتی آن در افراد معلول بسیار بیشتر از افراد سالم احساس می شود . بی تردید ورزش ، عاملی است که معلولان را به سطح جامعه می کشاند و آنان را در انجام فعالیتها مستقل می سازد . امروزه افراد معلول در سطح وسیعی در فعالیت های اجتماعی و مسابقات شرکت دارند و هویت خود را به جامعه شناسانده اند . هم اکنون ۱۰۰ سال از ابداع ورزشهای معلولین می گذرد . قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی زمانی بود که تاثیر ورزش در سلامت معلولین کاملا شناخته شده بود . بعد از جنگ جهانی اول فیزیوتراپی و ورزش درمانی به اندازه اورتوپدی و جراحی مهم شده بودند . در سال ۱۸۸۸ کلوپ ناشنوایان در برلین آغاز به کار کرد . سازمان جهانی ورزش ناشنوایان (CISS ) در سال ۱۹۲۲ تاسیس شد ولی افراد ناشنوا با دیگر معلولین همراه نشدند و هم اکنون نیز مسابقات جهانی مربوط به خود را با نام ‘ مسابقات خاموش’ برگزار می کنند . بعد از جنگ جهانی دوم به دلیل تعداد زیاد معلولین جنگی ، ورزشهای افراد معلول جسمی – حرکتی پا به عرصه وجود نهاد . در تحقیقاتی که برای سلامتی این افراد انجام شد ، مشخص گردید که ورزش یکی از بهترین درمانهای معلولیت است . در سال ۱۹۴۴ دکتر’ لودویگ گوتمن’ بر اساس درخواست دولت بریتانیا بیمارستان ‘استوک مندویل ‘ که یک مرکز جراحی نخاعی بود را تاسیس کرد . در این مرکز ورزش یکی از درمانهای موثر معلولین به حساب می آمد … تاریخچه ورزش معلولین جهان پرتاب ديسك معلولينبه ورزشهاي جانبازان و معلولين بهاء بيشتري بدهيم در صدد جذب مربي روس براي رشته پرتاب ديسك هستيمنايب قهرمان پرتاب ديسك بازي‌هاي آسيايي معلولانحرداني ركورد پرتاب ديسك جهان را ترقي داد و طلا گرفتبررسى شرايط مواد مختلف دو وميدانى در دوحه،پرتاب ديسكسرمربي تيم ملي بوچيا ايران : بازيكنان در آمادگي كامل هستند بررسي مشكلات و كمبودهاي ورزش‌هاي جانبازان و معلولينمنابع:

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود مقاله تحقیقی آشنايي با ورزش پرتاب ديسك معلولين  “توسط پورتال  گوگل فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: google-file

مطلب پیشنهادی

پرسشنامه استاندارد عملکرد تیم (مایکل وست، ۲۰۰۴)

دانلود رایگان پرسشنامه استاندارد عملکرد تیم (مایکل وست، 2004) ، مقاله ، تحقیق ،پایان نامه ،فایل فلش این محصول" پرسشنامه استاندارد عملکرد تیم (مایکل وست، 2004) "را از گوگل فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *