خانه / فنی و مهندسی / ررسی تاثیر هدفمندسازی یارانه ها بر بهره وری عوامل تولید با استفاده از مدل تعادل عمومی محاسبه پذیر (CGE)

ررسی تاثیر هدفمندسازی یارانه ها بر بهره وری عوامل تولید با استفاده از مدل تعادل عمومی محاسبه پذیر (CGE)

دانلود رایگان ررسی تاثیر هدفمندسازی یارانه ها بر بهره وری عوامل تولید با استفاده از مدل تعادل عمومی محاسبه پذیر (CGE) ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” ررسی تاثیر هدفمندسازی یارانه ها بر بهره وری عوامل تولید با استفاده از مدل تعادل عمومی محاسبه پذیر (CGE) “را از گوگل فایل دانلود نمایید.


۱۹ صفحه pdfچکیده مقاله:در سالهای اخیر بحث هدفمندسازی یارانه ها در کشور ما بطور جدی مطرح گردیده و بخش هایی از آن نیز به مورد اجرا گذاشته شده است. یارانه یکی از ابزارهای حمایتی است که دولت برای حمایت از اقشار مختلف و بخش های اقتصادی استفاده می کند. یارانه جهت ایجاد و تعدیل در توزیع درآمدها و آثار ناشی از فشارهای بازار و یا جهت کاهش هزینه های تولید و حمایت از تولید کننده پرداخت می شود . هدف از پرداخت یارانه تخصیص بهینه منابع، تثبیت قیمت ها، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا و توزیع مجدد درآمدهاست. در این تحقیق به بررسی آثار هدفمندسازی یارانه ها بر بهره وری عوامل تولید (عامل نیروی کار و عامل سرمایه) پرداخته شده است. برای نیل به این هدف یک مدل تعادل عمومی محاسبه پذیر (CGE) با استفاده از اطلاعات مربوط به استان قزوین تشکیل گردیده است. ماتریس حسابداری اجتماعی در تحقیق حاضر از ۱۱ بخش تشکیل شده است. تحلیل های مربوط به بررسی اثرات حذف یارانه غیرمستقیم و پرداخت آن به همان میزان بصورت یارانه مستقیم و تاثیر این تغییرات بر بهره وری نیروی کار و سرمایه طی سه مرحله انجام گردیده است. مرحله اول: بررسی اثرات حذ …

این محصول “ررسی تاثیر هدفمندسازی یارانه ها بر بهره وری عوامل تولید با استفاده از مدل تعادل عمومی محاسبه پذیر (CGE)  “توسط پورتال  گوگل فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع: google-file

مطلب پیشنهادی

جوشکاری پلاستیک ها

دانلود رایگان جوشکاری پلاستیک ها با لینک مستقیم از گوگل فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *