خانه / صنایع غذایی / گزارش کارآموزی صنایع غذایی در كارخانه قند آبكوه

گزارش کارآموزی صنایع غذایی در كارخانه قند آبكوه

دانلود رایگان گزارش کارآموزی صنایع غذایی در كارخانه قند آبكوه 

این محصول با ارزش “ گزارش کارآموزی صنایع غذایی در كارخانه قند آبكوه “را از گوگل فایل دانلود نمایید.

گزارش کارآموزی صنایع غذایی در كارخانه قند آبكوه

گزارش-کارآموزی-صنایع-غذایی-در-كارخانه-قند-آبكوهاین مقاله کار آموزی با ۳۰۹ صفحه و با فرمت word ویراش شده و آماده به چاپ می باشد فاقد فهرست مطلاب می باشد.
مختصری از این کار آموزی :
مقدمات تاسيس كارخانه قند آبكوه در سال ۱۳۱۳ شروع و سفارش ساخت ماشين آلات و نصب و راه اندازي و به ظرفيت ۳۵۰ton/day به شركت اشكوراچكسلواكي داده شده و ساختمانها اعم از صنعتي و اداري و كوي كاركنان بوسيله شركت تستاپ ساخته شده است.
ساخت زمين كارخانه در بدو تاسيس ۲۷ هكتار بود كه توسعه هاي بعد به ۶۰ هكتار افزايش يافت و اولين بهره برداري كارخانه در سال ۱۳۱۵ با مصرف ۱۲۳۷۵ تن چغندر شروع و در دومين بهره برداري در سال ۱۳۱۶ با مصرف ۲۲۶۵۹ تن چغندر بوده است. چون موقعيت كارخانه براي چغندركاري مناسب تشخيص داده شد امكان توليد چغندر پيش از ظرفيت ۳۵۰ تن براي هر روز بهره برداري وجود داشته است.
طرح افزايش ظرفيت از ۳۵۰ به ۶۵۰ تن تهيه و توسط شركت اشكورا در سال ۱۳۱۷ انجام شد. كارخانه در اين ظرفيت داراي ديفوزيون نوع باطري و ساتراسيون بصورت مرحله اي بوده و چهار كوره بخار ذغال سنگي هر يك به ظرفيت ۶ تن بخار در ساخت و ۲ توربين بخار هر كدام به قدرت ۵۶۰ kw با ۳۰۰۰ دور نيروي مورد نياز بهره برداري را تامين مي كرد

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “گزارش کارآموزی صنایع غذایی در كارخانه قند آبكوه  “توسط پورتال  گوگل فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: www.google-file.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *