خانه / عمومی و آزاد / ۸۴۳ – پاورپوینت آماده: بررسی زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی – ۴۰ اسلاید

۸۴۳ – پاورپوینت آماده: بررسی زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی – ۴۰ اسلاید

دانلود رایگان ۸۴۳ – پاورپوینت آماده: بررسی زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی – ۴۰ اسلاید ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” ۸۴۳ – پاورپوینت آماده: بررسی زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی – ۴۰ اسلاید “را از گوگل فایل دانلود نمایید.


                  سهراب سپهری در ۱۵ مهر ماه ۱۳۰۷ در شهر کاشان به دنیا آمد. پدرش اسدالله سپهری کارمند اداره پست و تلگراف بود و هنگامی که سهراب نوجوان بود پدرش از دو پا فلج شد. با این حال به هنر و ادب علاقه ای وافر داشت. نقاشی می کرد، تار می ساخت و خط خوبی هم داشت . سپهری در سال های نوجوانی پدرش را از دست داد و در یکی از شعرهای دوره جوانی از پدرش یاد کرده است (خیال پدر) یکسال بعد از مرگ او سروده است: در این کتاب می توان به جلوه های زبان خاص سپهری برخورد کرد و همچنین شور و شوق آمیختگی با طبیعت را _که در شعرهای بعدی کاملاً واضح می شود _ بیشتر دید. در “شرق اندوه” سپهری از هر نظر تحت تاثیر غزلیات مولوی است و شعرهای این مجموعه همه شادمانه و شورانگیزند. دو شعر بلند “صدای پای آب” و “مسافر” پنجمین و ششمین کتاب های او هستند. سپهری در سال ۱۳۵۷ به بیماری سرطان خون مبتلا شد و در سال ۱۳۵۸ برای درمان به انگلستان رفت، اما بیماری بسیار پیشرفت کرده بود و سرانجام در اول اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ ، سهراب سپهری به ابدیت پیوست. نخست قرار بود که طبق خواست خودش او را در روس …

این محصول “۸۴۳ – پاورپوینت آماده: بررسی زندگی نامه سهراب سپهری و پروین اعتصامی – ۴۰ اسلاید  “توسط پورتال  گوگل فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع: google-file

مطلب پیشنهادی

تحقیق در مورد اختلافات ناشی از روابط صنعتی

دانلود رایگان تحقیق در مورد اختلافات ناشی از روابط صنعتی با لینک مستقیم از گوگل فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *